Barvy a styl Top Image - Hana Haulišová

Víte, že...

Barva je věda

Barva je z fyzikálního hlediska určena vlnovou délkou světla vyzařovaného světelným zdrojem nebo odraženého od povrchu tělesa. Lidské oko je schopné zachytit vlnění v rozmezí zhruba 380 až 750 nm – jedná se o takzvanou viditelnou část spektra – přičemž lidské oko se nejméně namáhá při sledování záření vlnové délky 555 nm, které odpovídá zelené barvě. Proto si oči nejlépe odpočinou v přírodě.

Barvy vnímáme celým tělem

Když postavíte nevidomého člověka do místnosti vymalované červenou barvou, přestože nic nevidí, stoupne mu tělesná teplota, zvýší se tlak a zrychlí dech. Naopak v modrém pokoji se jeho teplota a tlak sníží a dech se zpomalí.

Co mám ráda...

Svoji rodinu

Mám obrovské štěstí, protože mám skvělou rodinu. Manžel Marko mě drží nohama na zemi a nutí neustále si rozšiřovat obzory. Miluju ho, protože to nevzdává, i když to někdy musí být děsná dřina. Syn Max je, samozřejmě, to nejúžasnější zlatíčko v naší sluneční soustavě.

Zatím má jen dva roky, takže to sem můžu napsat, počítám ale s tím, že mě to za pár let donutí smazat. Pak mám ještě rodiče, kteří se moc snažili vychovat z nás s bráchou co nejlepší lidi a doufám, že jsme je moc nezklamali. Jsou spolu už skoro půl století a mám pocit, že si života užívají čím dál tím víc. Jednou bych chtěla být jako oni. A pak je tu mladší bráška, který mě v mnoha ohledech přerostl a já mu to moc přeju.

Co mám ještě ráda, co se mi líbí, co mě baví...